خانه » جشن » فتنه۸۸ تقابل سیاست براندازی با حماسه ایمان مردمی
فتنه۸۸ تقابل سیاست  براندازی با حماسه ایمان مردمی
فتنه۸۸ تقابل سیاست براندازی با حماسه ایمان مردمی

فتنه۸۸ تقابل سیاست براندازی با حماسه ایمان مردمی

سال ۸۸ در تاریخ جمهوری اسلامی هرگز از خاطره دوست و دشمن محو نخواهد شد، سالی که برای دشمنان جمهوری اسلامی سال نومیدی و برای دوست داران انقلاب سال امید و حماسه ای ماندگار شد.
بعد از انتخابات ریاست جمهوری که درصد بالای مشارکت مردمی را در پی داشت و ملت خود را برای جشن تجلی مردمسالاری دینی آماده می کردند یک حرکت اعتراض آمیز با رمز تقلب کام ملت را تلخ  نمود و فتنه ای شکل گرفت که مدت ۸ ماه به طول انجامید.
فتنه ای که اهداف خاصی را دنبال می کرد.
اول: فتنه کودتا علیه رای ملت بود.
سران فتنه به ادعای تقلب ، اراده مردم و رای به حریف انتخاباتی را نپذیرفته و بی شرمانه درخواست ابطال انتخابات را داشتند که با مقاومت مقام معظم رهبری مواجه شدند و این توطئه خنثی شد.
دوم: فتنه ۸۸  یک جنگ نرم تمام عیار بود.
بر همگان مشخص شد که آشوبهای خیابانی و آتش زدن مکانهای عمومی و ایجاد رعب و وحشت  برای غلبه بر حریف نبود. بازخوانی شعارهای شورش‌های خیابانی نشان می‌دهد آنها اسلامیت و جمهوریت نظام را هدف قرار داده‌اند. لذا فتنه ۸۸ ضربه به جمهوریت و اسلامیت نظام بود.
شعارهایی همچون : مرگ بر جمهوری اسلامی
– استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی
– نه شرقی، نه غربی، دولت سبز ملی
– نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران
– شعار بر علیه اصل ولایت فقیه
– انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است
و آخرین برنامه فتنه گران که ماهیت حقیقی آنها را آشکار کرد و مردم پی به حقیت آن و نقشه های شوم آن بردند حرمت شکنی در عاشورا سال ۸۸ بود که پرده از  نقاب فتنه گران برداشت و مشخص شد که نزاع سیاسی نیست بلکه با اصل دین به جنگ برخواسته اند.
هرکسی که از کمترین هوش سیاسی بهره داشته باشد، می‌فهمد این شعارها به قصد به براندازی نظام دینی است و هیچ یک ناظر به مسائل و اشکالات مطرح در مورد نتایج انتخابات نیست.
علاوه بر اینکه حمایت صریح و بی پرده دشمنان قسم خورده اسلام وانقلاب از سران فتنه حجت را بر همگان تمام کرد و نقاب از چهره فتنه گران کنار رفت که از کجا وچه کسانی سرمشق می گیرند به عنوان نمونه در تیرماه ۸۸ نتانیاهو اعلام کرد: “ما موسوی و جریان سبز را تحسین می‌کنیم. آنها مورد احترام ما هستند.” کمی نگذشت که اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز گفت: “موسوی منشا الهام‌بخش آن دسته از هموطنان خود شده که خواهان گشایش به سوی غرب هستند.”
و بعد از اهانت به حضرت سیدالشهداء در روز  عاشورای سال ۸۸ وقت آن رسید که مردم کار را یکسره کنند و بساط دشمنان دین و انقلاب را برچینند و چنین شد که حماسه ۹ دی رقم خورد .حماسه بصیرت و ایمان نماد قدرت مردمی ایران و تجلی دست قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب بود.
در حماسه ماندگار ۹ دی چند عنصر تاثیر گذار بود :
عنصر اول : نقش رهبری شجاع که با درایت و صبر و مدیریت توانست  هوشمندانه امور را مدیریت نماید.
عنصر دوم : حضور مردم در صحنه .
به مراتب بر همگان معلوم شده که هر کجا اراده و حضور مردم حاکم شده همه موانع سیاسی و غیر سیاسی را کنار زده و دشمنان را مجبور به عقب نشینی کرده است وحضور میلیونی مردم در روز ۹دی سال ۸۸ برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی آفرید که هرگزفراموش شدنی نخواهد بود
عنصر سوم :عنصر ایمان دینی مردم است. ایمان قدرت عظیم و معجزه الهی است که  قادر است همه مردم را بسیج کند و آنها را در صحنه نگه دارد و سختی ها را برای آنها هموار و آسان کند.

درباره‌ی صراط

cloobDonbalerLinkPadTwitterFacebookyahoo

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد